Cześć,

jestem beata

wierzę, że poród ma znaczenie

Jestem mamą 3 wspaniałych dzieci urodzonych w stanie głębokiego relaksu (autohipnozy).

Były to dwa porody szpitalne i jeden domowy. Pierwszy poród zmienił moje życie o 180 stopni. Już na sali porodowej wiedziałam, że chcę wspierać inne kobiety w ich drodze do macierzyństwa. To było prawie 5 lat temu.

Jestem coachem okołoporodowym, hipno-doulą, dyplomowanym Promotorem Karmienia Piersią.

Od ponad 4 lat wspieram kobiety i ich bliskich w okresie okołoporodowym. Indywidualnie przygotowuje kobiety do porodu w autohipnozie (zarówno osobiście, jak i zdalnie przez skypa), prowadzę warsztaty o tematyce okołoporodowej w Krakowie i innych miastach. Jestem liderką grupy wsparcia laktacyjnego w Krakowie (część ogólnopolskiej siatki grup wsparcia Mlekoteka). Współtworzę interdyscyplinarny zespół profesjonalistów opieki okołoporodowej, który powstał w ostatnim roku w Krakowie.

Jestem profesjonalistką.

Współpracuję tylko z najlepszymi profesjonalistami opieki okołoporodowej. Z takimi, którzy doceniają kobiecą siłę, dla których poród to pasja a medycyna opiera się na dowodach naukowych. Tylko najlepsi lekarze i położne wiedzą, że powodzenie położnictwa to coś więcej niż dbanie o niski odsetek umieralności kobiet i noworodków. Wiedzą, że równie ważna jest dbałość o komfort psychiczny kobiety, zapewnienie jest poczucia intymności i bezpieczeństwa. Ważne są jej wspomnienia! Tylko na takich standardach wzoruję swoją pracę.

Jestem marzycielką, która twardo stąpa po ziemi.

Marzę o tym, żeby moja córka pewnego dnia miała dobry poród. Uważam, że położna to najpiękniejszy zawód na świecie. Nienawidzę głupot laktacyjnych, nie ma we mnie zgody na rutynowe interwencje medyczne. Kocham Medycynę Opartą na Dowodach Naukowych (z ang. EBM). Potrafię rozpoznać dobry personel medyczny od słabego. Uwielbiam rozmawiać z pasjonatami opieki okołoporodowej i widzieć w ich oczach ten błysk, zamiłowanie do cudu narodzin. Marzę o świecie, w którym każda kobieta będzie wspominać swój poród jako dobre, umacniające wydarzenie!

{

Wbrew temu, co większośc ludzi myśli, kobieta rodzi głową, a nie ciałem. Bo wszystko, co dzieje się w ciele, zaczyna się w głowie.

Beata Meinguer

{

Jak pomagam

E-kurs "Błękitny Poród"

30 dniowe przygotowanie do świadomego porodu w stanie naturalnej autohipnozy.

Hipno-Doula

Wspieram informacyjnie, fizycznie i emocjonalnie w całym okresie okołoporodowym.

Ogólnopolska sieć wsparcia

Chcesz podzielić się swom doświadczeniem z innymi kobietami, aby i dla nich poród był dobrym doświadczeniem? Dołącz do Ambasadorek Błekitnego Porodu!

Wsparcie laktacyjne

Karmienie naturalne nie zawsze jest łatwe. Pomogę Ci w początkach Twojej mlecznej drogi zarówno idywidualnie, jak i w formie grupy wsparcia Mlekoteka.

Opinie moich klientek oraz współpraca

Za mną piękny, udany VBAC. Podczas ciąży otrzymywałam wsparcie od Beaty w przygotowaniu do mojego drugiego porodu za pomocą hipnozy. Uważam, że to przygotowywanie się odegrało wiodącą rolę w tym, że udało mi się pokonać swoje strachy i wątpliwości i urodzić naturalnie po cesarce. Najbardziej przekonujące jest to, że wszystko o czym Beata mówi - jest jej własnym przeżyciem i doświadczeniem, jest ona osobą bardzo otwartą na drugiego człowieka i na świat. Bardzo polecam współpracę z tą Doulą pod czas przygotowania do tego ważnego momentu w życiu Twoim i Twojego dziecka!

Olga, techniki hipnoporodu w porodzie naturalnym po cesarskim cięciu

Jeszcze w ciąży Beata zaraziła mnie ideą hipnoporodu z czego jestem bardzo zadowolona, ponieważ jest to fantastyczna pomoc w okiełznaniu tego ważnego, ale trudnego momentu jakim jest poród dla rodzącej. Wczoraj otrzymałam od Beaty masaż shiatsu, po którym czułam się zrelaksowana i nakręcona dobrą energię płynącą od niej. Polecam Beatę z całego serca, to osoba, która emanuje dobrymi fluidami 🙂

Zuzia, techniki hipnoporodu w pierwszej ciąży

Narodziny pierwszego dziecka to niesamowite przeżycie, nagle wszyscy udzielają "dobrych rad" w większości nie mających odzwierciedlenia w rzeczywistości. Dzięki Beacie dowiedziałem się czego tak naprawde mogę się spodziewać, jak zadbać podczas porodu o ukochaną i dziecko, jak przebiega poród i co dalej. Dzięki tej wiedzy poród i początki ojcostwa były dla mnie praktycznie bezstresowe. Z głębi serca polecam Doule Beate wszystkim przyszłym rodzicą. Dziękuję Ci Beata

Marcin, techniki hipnoporodu w pierwszym porodzie

Bądźmy w kontakcie

Do góry