beata meinguer 

…bo poród ma znaczenie

Cześć,

jestem beata

wierzę, że poród ma znaczenie

Jestem mamą 3 wspaniałych dzieci urodzonych w stanie głębokiego relaksu (autohipnozy).

Były to dwa porody szpitalne i jeden domowy. Pierwszy poród zmienił moje życie o 180 stopni. Już na sali porodowej wiedziałam, że chcę wspierać inne kobiety w ich drodze do macierzyństwa. To było prawie 5 lat temu.

Jestem coachem okołoporodowym, hipno-doulą, inicjatorką ideii Błekitnego Porodu.

Od ponad 5 lat wspieram kobiety i ich bliskich w okresie okołoporodowym. Indywidualnie przygotowuje kobiety do porodu w autohipnozie (zarówno osobiście, jak i zdalnie przez skypa), prowadzę warsztaty o tematyce okołoporodowej w Krakowie i innych miastach. Współtworzę interdyscyplinarny zespół profesjonalistów opieki okołoporodowej, który powstał w ostatnim roku w Krakowie.

Jestem profesjonalistką.

Współpracuję tylko z najlepszymi profesjonalistami opieki okołoporodowej. Z takimi, którzy doceniają kobiecą siłę, dla których poród to pasja a medycyna opiera się na dowodach naukowych. Tylko najlepsi lekarze i położne wiedzą, że powodzenie położnictwa to coś więcej niż dbanie o niski odsetek umieralności kobiet i noworodków. Wiedzą, że równie ważna jest dbałość o komfort psychiczny kobiety, zapewnienie jest poczucia intymności i bezpieczeństwa. Ważne są jej wspomnienia! Tylko na takich standardach wzoruję swoją pracę.

Jestem marzycielką, która twardo stąpa po ziemi.

Marzę o tym, żeby moja córka pewnego dnia miała dobry poród. Uważam, że położna to najpiękniejszy zawód na świecie. Nienawidzę głupot laktacyjnych, nie ma we mnie zgody na rutynowe interwencje medyczne. Kocham Medycynę Opartą na Dowodach Naukowych (z ang. EBM). Potrafię rozpoznać dobry personel medyczny od słabego. Uwielbiam rozmawiać z pasjonatami opieki okołoporodowej i widzieć w ich oczach ten błysk, zamiłowanie do cudu narodzin. Marzę o świecie, w którym każda kobieta będzie wspominać swój poród jako dobre, umacniające wydarzenie!

{
 
Wbrew temu, co większośc ludzi myśli, kobieta rodzi głową, a nie ciałem. Bo wszystko, co dzieje się w ciele, zaczyna się w głowie.
Beata Meinguer
{
 

Tak opowiadają moje klientki o Błękitnym Porodzie

Opinie moich klientek

Wszyscy wiemy, że przyjście na świat ma ogromne znaczenie. Zawsze wydawało mi się, że poród może być jednym z najpiękniejszych doświadczeń w życiu każdej kobiety. Wielu kobietom zabrano jednak siłę i pewność, że są w stanie w naturalny, nie zmedykalizowany sposób przejść przez to doświadczenie. Poznanie tzw. Hipnoporodu, pozwoliło mi przejść przez cały proces porodu w pełnej świadomości, otwartości i akceptacji tego co się wydarza. Przygotowanie mentalne jest bardzo ważne w tym procesie, a Błękitny Poród Beaty to najlepsze miejsce, żeby w zrównoważony sposób przygotować się do tego wydarzenia. Życzę każdej kobiecie, by mogła posiąść tę praktyczną wiedzę.

Emilia, pierwsza edycja kursu Błękitny Poród

Za mną piękny, udany VBAC. Podczas ciąży otrzymywałam wsparcie od Beaty w przygotowaniu do mojego drugiego porodu za pomocą hipnozy. Uważam, że to przygotowywanie się odegrało wiodącą rolę w tym, że udało mi się pokonać swoje strachy i wątpliwości i urodzić naturalnie po cesarce. Najbardziej przekonujące jest to, że wszystko o czym Beata mówi - jest jej własnym przeżyciem i doświadczeniem, jest ona osobą bardzo otwartą na drugiego człowieka i na świat. Bardzo polecam współpracę z tą Doulą pod czas przygotowania do tego ważnego momentu w życiu Twoim i Twojego dziecka!

Olga, techniki hipnoporodu w porodzie naturalnym po cesarskim cięciu

Jeszcze w ciąży Beata zaraziła mnie ideą hipnoporodu z czego jestem bardzo zadowolona, ponieważ jest to fantastyczna pomoc w okiełznaniu tego ważnego, ale trudnego momentu jakim jest poród dla rodzącej. Wczoraj otrzymałam od Beaty masaż shiatsu, po którym czułam się zrelaksowana i nakręcona dobrą energię płynącą od niej. Polecam Beatę z całego serca, to osoba, która emanuje dobrymi fluidami 🙂

Zuzia, techniki hipnoporodu w pierwszej ciąży

Narodziny pierwszego dziecka to niesamowite przeżycie, nagle wszyscy udzielają "dobrych rad" w większości nie mających odzwierciedlenia w rzeczywistości. Dzięki Beacie dowiedziałem się czego tak naprawde mogę się spodziewać, jak zadbać podczas porodu o ukochaną i dziecko, jak przebiega poród i co dalej. Dzięki tej wiedzy poród i początki ojcostwa były dla mnie praktycznie bezstresowe. Z głębi serca polecam Doule Beate wszystkim przyszłym rodzicą. Dziękuję Ci Beata

Marcin, techniki hipnoporodu w pierwszym porodzie partnerki

Więcej opinii znajdziesz na tej stronie

Bądźmy w kontakcie

Do góry

Darmowy ebook "Poród bez obaw czyli 10 zasad udanego surfowania"

Zostaw swoje dane a wyślę Ci go na Twoją skrzynkę.

Dziękuję za zapis!

ZAREZERWUJ MOJE MIEJSCE!

Zostaw swoje dane aby wziąć udział w darmowych lekcjach surfowania:

Dziękuję za zapis!