LEKCJE SURFOWANIA,

CZYLI DARMOWY KURS ONLINE

BŁĘKITNY PORÓD

04-06 grudnia

Możesz dołączyć w trakcie lub po Lekcjach – dostęp do materiałów do 13 grudnia!

3 darmowe lekcje online, podczas których przygotujesz się do pięknego, spokojnego i świadomego porodu – Błękitnego Porodu

Poród może być dla każdej kobiety pozytywnym i bezpiecznym wydarzeniem. Nieważne na jakim etapie ciąży jesteś, nigdy nie jest za późno ani za wcześnie, aby przygotować się na poród. Boisz się, że spanikujesz lub nie poradzisz sobie z bólem? A może to co usłyszałaś na szkole rodzenia to dla Ciebie za mało? Czujesz, że poród to coś więcej niż narodziny dziecka? Masz dość straszenia tym, co może się wydarzyć? Praktykujesz midfullness, chodzisz na jogę, medytujesz lub modlisz się, ale nie wiesz jak to wykorzystać w porodzie?

Nie możemy być Kate, ale możemy rodzić po królewsku. Już od kilku dobrych lat techniki relaksacyjne czy tzw. hipnoporód jest popularną i szeroko stosowaną metodą przygotowania do porodu w UK oraz innych krajach Europy Zachodniej. Te same techniki i świadome przygotowanie możemy zastosować w opiece okołoporodowej w Polsce. 

 

Zapisz się na darmowe Lekcje Surfowania

W TRAKCIE LEKCJI:

  • zobaczysz jak wygląda przygotowanie do Błękitnego Porodu, 

  • poznasz techniki relaksacyjne i hipnoporodu,

  • poznasz techniki pracy z ciałem oraz techniki oddechowe,

  • otrzymasz wsparcie wspaniałych kobiet!

Tylko zapisane osoby będą mieć dostep do materiałów!

Posłuchaj co specjaliści oraz absolwentki kursu Błękitny Poród mówią o hipnoporodzie w reportażu Dzień Dobry TVN

OPINIE O KURSIE BŁĘKITNY PORÓD:

Dla mnie przełomowy! Ten kurs to coś więcej niż przygotowanie do porodu – on przygotowuje do świadomego życia!

Zuza

Wszystko poszło nie tak niestety… ale spokój i relaks miałam totalny… te lekcje teraz pon-środa dały mi siłę na maksa. Mimo tego, że skończyło się nagłym i to bardzo CC bo zapis KTG był tragiczny, tętno spadało do 60… ale ze skurczami radziłam sobie super, na prawdę tylko puszczałam sobie tą muzykę od Ciebie i Twój głos też mi mega pomógł. Trochę czułam rozczarowanie na tym stole, ale teraz już mi wszystko jedno, jestem zakochana totalnie i wiem że zrobiłam wszystko żeby urodzić naturalnie i absolutnie nie czuje się przegrana !!!

Magdalena

O kursie dowiedziałam się od znajomej, która sama dzięki Beacie przeżyła hipnoporód. Jej opowieści były niewiarygodne! Mówiła tak intrygująco i pozytywnie o czymś,o czym “w dobrym tonie” jest ponarzekać lub przynajmniej policytować się “kto ma gorzej”.

Byłam w połowie trzeciego trymestru i miałam mieszane uczucia dotyczące porodu – z jednej strony traktowałam go jako nieuchronny “wyrok” więc się nie nakręcałam, uciekałam myślami od tego tematu. Z drugiej strony towarzyszyła mi duża ciekawość i oczekiwanie. Czułam też strach, przeciez, kto z nas nie słyszał krwawych historii o porodzie? Na możliwość uczestniczenia w takim kursie zareagowałam wielką radością, chciałam żeby mi ktoś pomógł posprzątać myśli.

I tak się dokłądnie stało. Dzieki 30 dniom z Beatą (i innymi uczestniczkami!) poukładałam w głowie różne sprawy, zadania z kursu nadały rytm ostatnim dniom i godzinom mojej ciązy, które chyba nigdy nie są łatwe – zmęczenie, kłopoty ze snem, obowiązki, wątplliwości. Kurs to przede wszstkim jedna solidna praktyka relaksu wczuwania się w swoje ciało, swoje potrzeby. W kursie towarzyszył mi mój ukochany, razem wykonywaliśmy ćwiczenia – to było świetnie doświadczenie, doskonałe duchowe dopełnienie praktycznych ćwiczeń ze Szkoły Rodzenia. Uwierzyłam,że poród to naturalna część życia, może być piękna jeśli tylko odbędzie się w atmosferze szacunku, spokoju i wiary w siebie.

Mój poród właśnie taki był. Chociaż nie wszystko poszło po mojej myśli, pojawiły się różne komplikacje natury medycznej ani ja ani towarzyszący mi przy porodzie partner nie wpadliśmy w panikę. Wspominam ten dzień jako piękną, niepowtarzalną przygodę, któa mimo, że była ciężka odbyła się na moich zasadach. Wiedza z kursu przydała mi się podczas porodu w szpitalu – wierzę, że każdy poród może być wspaniały i mam nadzieję,że jak najwięcej kobiet też te wiarę podzieli.

Awa

Kurs Beaty pomógł mi bardzo świadomie wejść w tematykę porodu od jego fizjologicznego aspektu po emocjonalny, ale nie tylko. W trakcie pracy z “Błękitnym porodem” uświadomiłam sobie jak wielka rolę odgrywa nasz umysł i jak wpływa on na nasze ciało. Materiały podpowiadają jak uważnie czytać sygnały z płynące z ciała i jak z nim współpracować. W trakcie kursu pracowałam również nad poznawaniem swoich lęków, uświadamianiem ich sobie i oswajaniem ich oraz budowaniem głębokiego zaufania do procesu porodu jako potężnej siły, z która należy współpracować, poddać się. Jednym z ważniejszych elementów pracy była codzienna nauka głębokiej relaksacji. Wieczorami słuchałam nagrań relaksacji oraz afirmacji, które pomogły mi w trakcie mojego szybkiego i intensywnego porodu domowego. Wykorzystywałam je również przed porodem np. w trakcie nudnego KTG w dziwnym i obskurnym miejscu 🙂 Do tej pory słyszę głos Beaty <3 Pobrane grafiki z afirmacjami wciąż wiszą u mnie na ścianie a minęło już 2 miesiące. Oprócz wsparcia Beaty otrzymałam dużo praktycznej wiedzy, ćwiczeń, które pomogły mi przeżyć poród świadomie, z poczuciem, że jest dokładnie tak jak ma być <3 Mój poród wspominam jako piękne doświadczenie i pragnę, aby więcej kobiet myślało tak o swoim <3

Emilia

Boję się. Tak myślałam wraz z postępem ciązy i zbliżającym się porodem. Zaczełam szukać w internecie pozytywnych historii porodowych oraz metod pozwalających emocjonalnie przygotować się na poród.

Szukałam też douli, która mogła by mi towarzyszyć w porodzie.
Znalazłam doulę i znalazłam drogę przygotowującą mnie do narodzin mojej córeczki.

Moja doula Beata nie była wprawadzie fizycznie ze mną przy porodzie, ale wszystko co mi dała podczas kursu było obecne ze mną na sali.

Miałam siłę i odwagę aby odrzucić strach, mieć wiarę że dam radę, a przede wszystkim zachować spokój ducha i umysłu. To był sposób jakim przeszłam przez mój poród.

Urodziłam w trakcie kursu, jednak wsparcie jakie dała mi grupa także po porodzie było niezastąpione. Mimo wirtualnej formy, moglam liczyć na wsparcie w postaci konsultacji czy rozmów z bardziej doswiadczonymi juz mamami w ramach naszej grupy kursowej.

To był najlepiej zainwestowany czas przedporodowy, ktory daje mi do teraz siłę w okresie pierwszych miesiecy opieki nad moim maluchem.

Magda

O Błękitnym Porodzie (i Beacie:)) dowiedziałam się od wspólnej znajomej, doradczyni laktacyjnej. Pomimo faktu, że była to moja druga ciąża i drugi poród czułam się zestresowana wizją nadchodzącego wydarzenia. Bałam się, nie czułam się komfortowo z wieloma kwestiami a przede wszystkim chciałam pozbyć się myśli, że poród to coś okropnego, przez co po prostu trzeba przejść. Kurs online “Błękitny Poród” dał mi wiele! Po pierwsze (i chyba najważniejsze): moje nastawienie zmieniło się. Byłam spokojniejsza, pogodzona a czasem nawet oczekująca z radością i ciekawością (wcześniej dla mnie do pomyślenia). Po drugie, wsparcie emocjonalne, przede wszystkim Beaty, ale też innych uczestniczek kursu było dla mnie ważne na mojej drodze do spokoju. Kolejną kwestią były narzędzia, w jakie zaopatrzyła mnie Beata: konkretne pomysły i przykłady tego jak sobie poradzić z negatywnymi emocjami czy bólem. W momencie pojawienia się skurczy czułam się przygotowana (na tyle na ile mój charakter na to pozwalał) i pogodzona. Praktyczne ćwiczenia pomogły mi podczas radzenia sobie z bólem. A powtarzanie frazy, że “jest tak jak ma być” i myśl, że z każdym skurczem jestem bliżej poznania swojego synka pomogły mi przetrwać trudne chwile. Mój poród nie był klasycznym hipnoporodem, w ciszy, radości i spokoju, jakie można zobaczyć na internecie. Był jednak MOIM błękitnym porodem – takim na jaki pozwolił mi mój organizm i mój charakter. Sądzę, żę dzięki Beacie poradziłam sobie najlepiej jak mogłam. Moj partner, który uczestniczył ze mną w wybranych fragmentach kursu również stał się bardziej świadomą, aktywna osoba towarzyszącą (zaczynając tą podróż nie byliśmy pewni, czy chcemy by był on nawet obecny przy porodzie, w trakcie porodu nie dość, ze był obecny, powtarzal mi pozytywne afirmacje, fizycznie i mentalnie wspierał a nawet przeciął pepowine:)). Jestem bardzo zadowolona z kursu i z tego jak zmienił on moją wizję porodu. A relacje z poznanymi kobietami na pewno zostaną ze mną na długo! Poleciłabym uczestnictwo w kursie wszystkim tym, którzy tak jak ja boją się porodu, tym, którzy chcą lepiej poznać siebie i swoje ciało i tym, którzy chcą aktywnie włączyć osobę towarzyszącą w przygotowania do tego jakże ważnego momentu.

Ula

Kurs Błękitny poród był dla mnie ogromnym wsparciem. Dawka wiedzy o ciele i umyśle kobiety, narzędzia do ćwiczeń oraz relaksacje bardzo mi pomogły. Ale największą wartością kursu jest według mnie wsparcie otrzymane od Beaty i kobiet wokół kursu zgromadzonych. Bardzo imponuje mi zaangażowanie prowadzącej i jej otwartość. Jeszcze nigdy nie doświadczyłam tak silnej więzi i tyle ciepła od kobiet, których nie znam, a jedynie zjednoczył nas wspólny cel. Wierzę, że warto zadbać o dobry poród… Mój taki był😃 Dziękuję 😘

Karolina

Mam na imię Beata i poprowadzę dla Ciebie te Lekcje.

Może znasz mnie już z grupy Błękitny Poród lub z tekstów na blogu. Nienawidzę kiedy mówi się do mnie Pani, kocham podróże w każdym znaczeniu tego słowa i fascynuje mnie człowiek jako całość.

Zawodowo jestem hipnodoulą i inicjatorką idei Błękitnego Porodu. Od ponad 6 lat wspieram i przygotowuję kobiety do porodu w stanie naturalnej autohipnozy. Pokazuję, jak oswoić strach i obawy związane z porodem, inspiruję, jak odzyskać lub utrzymać spokój w oczekiwaniu na dziecko oraz jak przygotować się psychicznie na poród. Prowadzę blog i serie podcastową “Droga do Błękitnego Porodu” w której obalam mity okołoporodowe, propaguje medycynę opartą na dowodach naukowych (z angl. Evidence Based Medicine), promuję współpracę interdyscyplinarną.  Prywatnie jestem mamą 3 dzieci urodzonych w stanie głębokiego relaksu. 

Więcej o przygotowaniu do hipnoporodu z programem Błęktiny Poród przeczytasz na mojej stronie.

Zapisz się na darmowe Lekcje Surfowania

Do góry

Darmowy ebook "Poród bez obaw czyli 10 zasad udanego surfowania"

Zostaw swoje dane a wyślę Ci go na Twoją skrzynkę.

Dziękuję za zapis!

ZAREZERWUJ MOJE MIEJSCE!

Zostaw swoje dane aby wziąć udział w darmowych lekcjach surfowania:

Dziękuję za zapis!