Ciąża czas wyborów

Każda kobieta pragnie tego co najlepsze dla swojego dziecka. Bez wątpienia poród drogami natury jest pod wieloma względami najlepszy zarówno dla kobiety jak i dla maleństwa. Jednak poród to również takie wydarzenie, które nie da się zaplanować. Wiele rzeczy może nas zaskoczyć. Do tego dochodzą czynniki zewnętrzne na które teoretycznie nie mamy wpływu. Jak więc przygotować się do porodu, aby był on bezpiecznym i pozytywnym wydarzeniem?

Po 5 latach pracy z kobietami w ciąży, doświadczeniu swoich trzech porodów w naturalnej autohipnozie oraz ciągłej współpracy z najlepszymi specjalistami opieki okołoporodowej w Polsce, stworzyłam koncepcję “Błękitnego Porodu”.

Świadomy poród – silna rodzina

Przez ostatnie 5 lat obserwowałam jak dobroczynne skutki na całą rodzinę ma świadome przygotowanie do porodu oraz jak nastawienie kobiety może zmienić jej wspominania z narodzin dziecka. Z głęboką wiarą w to, że jakość porodu ma ogromne znaczenie zarówno na nas kobiet, na nasze rodziny i relacje międzyludzkie oraz na przyszłość naszych dzieci, opisuję tu „Błękitny Poród”.

Czemu Błękitny? Bo to właśnie woda, fale, morze najlepiej według mnie oddaje naturę porodu.

“Nie można powstrzymać fal, ale można nauczyć się surfować”

Błękitny poród to przede wszystkim poród świadomy, w którym kluczową rolę odgrywają po pierwsze przygotowania a po drugie stosunek kobiety do samego przebiegu porodu.

Poród naturalny czy cesarskie cięcie

Jeżeli popatrzymy na poród jak na układankę, gdzie większość elementów przygotowania leży w naszych rękach to wynikiem takiego przygotowania jest właśnie Błękitny (świadomy) Poród. Są to m.in. przygotowanie swojego umysłu ( w zgodzie z zasadą, że poród zaczyna się w głowie), zdobycie wiedzy na temat fizjologii porodu, określenie swoich preferencji na przebieg porodu i skonfrontowanie ich z realiami szpitalnymi, wybór miejsca i osób nam towarzyszach, zdobycie wiedzy o swoich prawach, przygotowanie fizyczne i wybór odpowiedniego jedzenia oraz każdy inny element, który uznasz za ważny.

Bardzo istotne jest natomiast podkreślenie czym błękitny poród NIE JEST. Błękitny poród nie jest porodem idealnym!

Bo tak naprawdę w porodzie liczy się jedno, abyś potrafiła nawigować między różnymi zdarzeniami, które mogą się w porodzie zadziać.

Piękny poród – silna kobieta

W błękitnym porodzie ty sama odnajdujesz siłę w sobie i umacniasz się w twoich decyzjach. Czy personel, na który trafiłaś nie jest tak empatyczny jak tego oczekiwałaś, czy jest potrzeba zastosowania oksytocyny lub innej interwencji medycznej, czy musisz przenieść się z porodu domowego do szpitala, czy trzeba wykonać cesarskie cięcie.Ważne abyś każdą decyzję podejmowała ze swojego miejsca mocy i wiedzy, nawet jeśli w momencie rozpoczęcia porodu, tej wiedzy nie posiadałaś. Ważne, abyś po porodzie wspominała go jako wzmacniające doświadczenie.

Błękitny poród to nie dążenie do perfekcji a do poczucia sprawczości i siły.

Do góry

Darmowy ebook "Poród bez obaw czyli 10 zasad udanego surfowania"

Zostaw swoje dane a wyślę Ci go na Twoją skrzynkę.

Dziękuję za zapis!

ZAREZERWUJ MOJE MIEJSCE!

Zostaw swoje dane aby wziąć udział w darmowych lekcjach surfowania:

Dziękuję za zapis!