Świadome przygotowanie 

Poczucie sprawczości i siły

UMIEJĘTNOŚĆ NAWIGACJI

Koncepcja “Błękitnego Porodu”

beata meinguer 

…bo poród ma znaczenie

Każda kobieta pragnie tego, co najlepsze dla swojego dziecka. Bez wątpienia poród drogami natury jest pod wieloma względami najlepszy, zarówno dla kobiety, jak i dla maleństwa. Jednak poród to również takie wydarzenie, którego nie da się zaplanować. Wiele rzeczy może nas zaskoczyć. Do tego dochodzą czynniki zewnętrzne, na które teoretycznie nie mamy wpływu. Jak więc przygotować się do porodu, aby był on bezpiecznym i pozytywnym wydarzeniem?

Po 5 latach pracy z kobietami w ciąży, doświadczeniu swoich trzech porodów w naturalnej autohipnozie oraz ciągłej współpracy z najlepszymi specjalistami opieki okołoporodowej w Polsce, stworzyłam koncepcję „Błękitnego Porodu”.

Przez ostatnie 5 lat obserwowałam, jak dobroczynne skutki na całą rodzinę ma świadome przygotowanie do porodu oraz jak nastawienie kobiety może zmienić jej wspomnienia z narodzin dziecka. Z głęboką wiarą w to, że jakość porodu ma ogromny wpływ zarówno na nas, kobiety, na nasze rodziny i relacje międzyludzkie oraz na przyszłość naszych dzieci, stworzyłam koncepcję „Błękitnnego Poródu”.

Czemu Błękitny? Bo to właśnie woda, fale, morze najlepiej według mnie oddają naturę porodu.

{

Nie można zatrzymać fal, ale można nauczyć się surfować

Jon Kabat-Zinn

{

Co może dać Ci Błękitny Poród

Nauczysz się podejmować najlepsze na dany moment DECYZJE, dla siebie i swojego dziecka

Poznasz swoje CIAŁO i nauczysz się z nim współpracować.
Otrzymasz OGROMNE WSPARCIE kobiecego kręgu.
Poznasz swoje LĘKI i nauczysz się z nimi radzić.
Nauczysz się RELAKSACJI i świadomego rozluźniania ciała.
Nauczysz się posługiwać świadomym ODDECHEM.
Zbudujesz ZAUFANIE do siebie, swojego ciała i instynktu.
ŚWIADOMIE wejdziesz w tematykę porodu i macierzyństwa.
Osiągniesz stan przyjemnego OCZEKIWANIA na poród.
Osoba towarzysząca zdobędzie NARZĘDZIA, aby Cię wesprzeć kiedy poród się zacznie.
Błękitny Poród to przede wszystkim poród świadomy, w którym kluczową rolę odgrywają po pierwsze przygotowanie a po drugie stosunek kobiety do samego przebiegu porodu. Jeżeli popatrzymy na poród jak na układankę, gdzie większość elementów przygotowania leży w naszych rękach, to wynikiem takiego przygotowania jest właśnie Błękitny (świadomy) Poród. Są to m.in. przygotowanie swojego umysłu (w zgodzie z zasadą, że poród zaczyna się w głowie), zdobycie wiedzy na temat fizjologii porodu, określenie swoich preferencji co do przebiegu porodu i skonfrontowanie ich z realiami szpitalnymi, wybór miejsca i osób nam towarzyszach, zdobycie wiedzy o swoich prawach, przygotowanie fizyczne i wybór odpowiedniego jedzenia oraz każdy inny element, który uznasz za ważny.

Bardzo istotne jest natomiast podkreślenie, czym błękitny poród NIE JEST. Błękitny Poród nie jest porodem idealnym!

Bo tak naprawdę w porodzie liczy się jedno: abyś potrafiła nawigować między różnymi zdarzeniami, które mogą w porodzie wystąpić.

W Błękitnym Porodzie ty sama odnajdujesz siłę w sobie i umacniasz się w twoich decyzjach. Gdy personel, na który trafiłaś nie jest tak empatyczny jak tego oczekiwałaś, gdy jest potrzeba zastosowania oksytocyny lub innej interwencji medycznej, gdy musisz przenieść się z porodu domowego do szpitala, gdy trzeba wykonać cesarskie cięcie. Ważne, abyś każdą decyzję podejmowała ze swojego miejsca mocy i wiedzy, nawet jeśli w momencie rozpoczęcia porodu tej wiedzy nie posiadałaś. Ważne, abyś po porodzie wspominała go jako wzmacniające doświadczenie.

Błękitny Poród to nie dążenie do perfekcji, a do poczucia sprawczości i siły.

Błękitny Poród to…

Kurs online

30 dniowa podróż aby oswoić obawy, przygotować ciało i umysł do porodu, zrozumieć siebie oraz zobaczyć poród w zupełnie nowym świetle.

Grupa wsparcia

Błękitny Poród to bezpieczna przestrzeń wsparcia, wymiany i nauki o porodach. To grupa dla każdego, kto wierzy, że poród ma znaczenie.

Spotkania z ekspertami

Regularne darmowe spotkania z cyklu “Poród ma znaczenie”. Informacji o najbliższym spotkaniu szukaj na grupie wsparcia Błękitny Poród pod #gośćspecjalny i #poródmaznaczenie. Poprzednie rozmowy do obejrzenia na blogu.

Zostaw swój email, aby jako pierwsza dowiedzieć się o otwarciu zapisów na kolejną edycję 30 dniowego kursu Błękitny Poród!

Do góry

Darmowy ebook "Poród bez obaw czyli 10 zasad udanego surfowania"

Zostaw swoje dane a wyślę Ci go na Twoją skrzynkę.

Dziękuję za zapis!

ZAREZERWUJ MOJE MIEJSCE!

Zostaw swoje dane aby wziąć udział w darmowych lekcjach surfowania:

Dziękuję za zapis!