Nazywam się Beata Grześkowiak. Jestem doulą oraz certyfikowanym trenerem EFT. Od kilku lat wspieram kobiety w okresie okołoporodowym, również towarzysząc im przy porodzie. Prowadzę zajęcia relaksacyjne dla przyszłych mam, jestem instruktorem Masażu Shantala, instruktorem Tai Chi, a prywatnie – dumną mamą dwóch dorosłych już synów.

Studium dla Doul kończyłam z poczuciem kompetencji i kobiecej mocy. Każde kolejne doświadczenie porodowe utwierdza mnie w przekonaniu, że to, co robię jest potrzebne i ma głęboki sens. Pracuję z kobietami tym chętniej, że dużo się od nich uczę, również o sobie.   

Niezależnie od działalności doulowej jestem certyfikowanym trenerem EFT (Emotional Freedom Techniques). Techniki Wolności Emocjonalnej to uniwersalna metoda pracy z ciałem, która pozwala odblokować i bezpiecznie uwolnić zablokowane w ciele emocje i traumy (również te związane z porodem). Choć EFT jest w Polsce jeszcze mało popularne, zyskuje coraz więcej zwolenników ze względu na swoją skuteczność.

Zostałam Ambasadorką Błękitnego Porodu, ponieważ wierzę, że poród ma znaczenie – dla Dziecka, jego Mamy i całej Rodziny.

Cytując Inę May Gaskin:
Bez względu na to, kiedy i gdzie zamierzasz urodzić, to doświadczenie będzie miało wpływ na Twoje emocje, Twój umysł, Twoje ciało i Twojego ducha przez resztę Twojego życia.

Chciałam być doulą nie wiedząc nawet, że taki zawód istnieje (zresztą wtedy w Polsce faktycznie nie było o tym jeszcze mowy). Mówiąc szczerze, najbardziej fascynował mnie wtedy sam moment narodzin dziecka; dziś wiem, że poród to głęboki proces transformacji Kobiety.

Widzę, jak dużo zmieniło się od czasu, gdy na świat przychodziły moje dzieci, widzę też, jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Chcę mieć swój aktywny udział w tym procesie i cieszę się, że mogę to robić na tak wiele sposobów.

Świadome doświadczanie życia dało mi – i wciąż daje – wgląd do wiedzy o drzemiącej w nas pierwotnej sile, o potędze zakodowanych w podświadomości instynktów oraz o dobrodziejstwach płynących z pracy nad sobą. Chętnie korzystam z tej wiedzy również w pracy z kobietami zachęcając je, by podążały za głosem intuicji. Wierzę, że świadomość naszej wewnętrznej mocy może być istotnym elementem dobrego porodu i macierzyństwa.

Ta moc jest często ukryta, zakopana gdzieś głęboko. Zapomniałyśmy o niej, zapomniałyśmy o sobie. Ale to się zmienia. Czasem momentem przebudzenia jest właśnie poród, czasem odkrywamy swój wewnętrzny, twórczy potencjał w zupełnie innych okolicznościach (tak było w moim przypadku). Jedno jest pewne – my, kobiety, budzimy się.

 

Beata Grześkowiak

Beata Grześkowiak

Doula

Moje super moce:  We wszystkim, co robię, kieruje się intuicją. Mam zaufanie do siebie i do Wszechświata. Jestem konsekwentna w dążeniu do celu.

Spotkacie mnie: Poznań

Telefon: 667087613

Bądź na bieżąco:
Do góry

Darmowy ebook "Poród bez obaw czyli 10 zasad udanego surfowania"

Zostaw swoje dane a wyślę Ci go na Twoją skrzynkę.

Dziękuję za zapis!

ZAREZERWUJ MOJE MIEJSCE!

Zostaw swoje dane aby wziąć udział w darmowych lekcjach surfowania:

Dziękuję za zapis!