Cześć, jestem Aneta! Aktualnie definiuję się przede wszystkim jako szczęśliwa żona i bliskościowa mam Janka. Przez wiele lat pracowałam w wielkim mieście, w korporacjach, na nielubianych stanowiskach. Udało mi się pokonać strach przed opuszczeniem strefy komfortu, wyruszyłam w Góry Świętokrzyskie, zrobiłam kurs mindfulness i zaczynam nowy rozdział swojego życia. Marzy mi się praca z rodzicami i dziećmi w duchu porozumienia bez przemocy, uważnej obecności i rodzicielstwa bliskości. Powoli marzenie się spełnia 🙂

Zostałam Ambasadorką Błękitnego Porodu, ponieważ uważam, że kobiety w każdej sytuacji powinny się wspierać, a już zwłaszcza w tak kluczowych momentach jak ciąża, poród czy połóg. Wierzę w siłę siostrzeństwa i w to, że każda z nas ma w sobie zasoby, umiejętności, wrażliwość, dzięki którym może wzrastać i inspirować innych.

Poród ma znaczenie, ponieważ jest przejściem do nowej rzeczywistości. Rodzi się dziecko i rodzi się mama. Już nic nie jest takie, jak było wcześniej, jeszcze przed ciążą. Ma to w sobie coś sakralnego, mistycznego.

Najważniejsze w moim przygotowaniu do porodu było pokonanie strachu przed nieznanym. Musiałam poszukać w sobie pokładów kobiecej energii, życiowej odwagi i wiary w siebie, a przede wszystkim zaufać ciału. To nie było łatwe, dlatego tym bardziej wiem, jak ważne jest w takich momentach wsparcie partnera, rodziny, przyjaciół i innych kobiet.

Podczas porodu największe wsparcie odnalazłam w mężu: jego spokoju, czułości i opanowaniu. Pomogły mi również ćwiczenia oddechowe, których nauczyłam się w czasie ciąży. Niestety ani atmosfera na porodówce, ani zachowanie personelu medycznego nie były wspierające, co w dużej mierze utrudniało mi skupienie się i poddanie się falom,zwiastującym narodziny.

Nie byłoby mnie tutaj, gdybym tego wszystkiego nie doświadczyła i gdybym nie miała pewności, że świadomy poród to najlepszy poród i trzeba robić wszystko, co w naszej mocy, żeby jak najwięcej kobiet mogło właśnie w taki sposób rodzić.  

Aneta Zychma

Aneta Zychma

Trenerka mindfulness

Moje super moce: empatia, wrażliwość, otwarty umysł, szczerość, umiejętność bycia tu i teraz

Spotkacie mnie: w Kielcach

Telefon: 668150295

Bądź na bieżąco:
Do góry

Darmowy ebook "Poród bez obaw czyli 10 zasad udanego surfowania"

Zostaw swoje dane a wyślę Ci go na Twoją skrzynkę.

Dziękuję za zapis!

ZAREZERWUJ MOJE MIEJSCE!

Zostaw swoje dane aby wziąć udział w darmowych lekcjach surfowania:

Dziękuję za zapis!