Witajcie drogie Dziewczyny/ Kobiety, miło mi Was poznać! Jestem Ola, mama, żona, psycholożka i psychoterapeutka, propagatorka Rodzicielstwa Bliskości i Rodzenia po Ludzku (jestem wolontariuszką w Fundacji). Pracuję z osobami o różnych trudnościach, jednak szczególnie dużą satysfakcję daje mi towarzyszenie kobietom planującym ciążę, w ciąży i po porodzie, również w depresji poporodowej. Wspieram młodych rodziców w początkach rodzicielstwa. Prowadzę warsztaty dla kobiet i par na temat psychologicznych uwarunkowań porodu i połogu, uwrażliwiam na to, czego można się spodziewać w tym czasie. Staram się wysłuchać, wspierać i kierować na indywidualnie właściwą drogę rozwiązania. Uważam, że każdy ma w sobie odpowiedzi na różne swoje dylematy, ja pomagam je tylko wydobyć.

Dlatego też tak podoba mi się idea doulowania, wioski kobiet, współtworzenia grupy „Bab”, które mogą na sobie polegać i wspierać się w trudnym czasie. Więc jestem tutaj, zostałam Ambasadorką. Daje mi to poczucie wspólnoty i możliwość dzielenia się tym, co mam – wsparcie, doświadczenie i trochę wiedzy

Powiem Wam szczerze, że przed moim pierwszym porodem, mimo zasłyszanych negatywnych opowieści, nie wierzyłam w traumę porodową. Czułam, że dam radę, że ja i mąż damy radę, że ja, mąż i nasz Syn damy radę  To było intuicyjne. Oczywiście, wybrałam też Szkołę Rodzenia, gdzie propagowano naturalne porody w zgodzie ze sobą, czytałam mnóstwo dobrych opowieści porodowych i razem z mężem dyskutowałam na temat tego, czego chcemy dla nas i naszego dziecka. Być może dzięki tej wewnętrznej sile, która narodziła się we mnie wraz z pierwszym porodem, drugi poród – Córki- był jeszcze bardziej „mój” – miałam zgodę na to, żeby przebiegał własnym rytmem, a akceptacja tego doświadczenia, również bólu, który jest ogromnie ważny, sprawia, że miewam ochotę doświadczyć tego ponownie  Wyobrażacie sobie? Czekać z tęsknotą na poród!

Bo to, jak przeżyjemy poród, ma ogromne znaczenie dla poczucia własnej wartości jako kobieta i mama, dla więzi z dzieckiem i relacji emocjonalnych w powiększonej rodzinie. I jest to nawet potwierdzone naukowo! Mogę o tym mówić godzinami.

A właściwie, jakim sposobem się tu znalazłam? Gdy urodziłam moje dzieci, zmieniłam się jako kobieta. Pewnie to znacie – już nic nie jest takie samo jak wcześniej. Poczułam tęsknotę za powrotem do korzeni, do czasu, kiedy kobiety były dla siebie bardzo ważne. I poszłam na krąg opowieści porodowych (tam też poznałam Beatę), zafascynowałam się, rozsiadłam wygodnie i… oto jestem tu z Wami

Aleksandra Krzywińska

Aleksandra Krzywińska

Psycholożka i psychoterapeutka

Moje super moce: Powiedziano kiedyś o mnie: “jesteś jednym wielkim uchem”. Umiem słuchać. Mimo to, wciąż staram się jeszcze bardziej, bo nie lubię stać w miejscu i wypatruję wciąż czegoś nowego. Dlatego też rozmawiając – nie oceniam, ale prowadzę do odkrycia rozwiązania, które będzie satysfakcjonujące. Pokazuję inne punkty widzenia. I mam oceany cierpliwości.

Spotkacie mnie: Kraków i okolice (mogę do Was dojechać)

Telefon: 602670062

Bądź na bieżąco:
Do góry

Darmowy ebook "Poród bez obaw czyli 10 zasad udanego surfowania"

Zostaw swoje dane a wyślę Ci go na Twoją skrzynkę.

Dziękuję za zapis!

ZAREZERWUJ MOJE MIEJSCE!

Zostaw swoje dane aby wziąć udział w darmowych lekcjach surfowania:

Dziękuję za zapis!